MUAFİYET SINAVI

Muafiyet sınavına ilişkin usul ve esaslar şunlardır:

a) Muafiyet sınavı 5/ı dersleri koordinatörlüğü tarafından merkezi olarak yapılır.

b) Muafiyet sınavı sadece yeni kayıt yaptıran öğrenciler için güz döneminde yapılır ve ücretsizdir.

c) Öğrenciler muafiyet sınavı için başvurularını, Üniversiteye öğrencilik kaydı (ilk kayıt) sırasında, 5/ı dersleri koordinatörlüğü internet sitesi üzerinden yapılacak duyuruya göre yapar.

ç) Başvurular, 5/ı kapsamında verilen bütün derslerin tüm yarıyılları için yapılabilir ancak muafiyet sınavına başvuran öğrencilerin, ders kayıt tarihleri içerisinde söz konusu derslere ders kaydı yaptırması zorunludur.

d) Muafiyet sınavı tarihi, akademik takvimde belirtilen derslere başlama tarihinden sonra olacak şekilde 5/ı dersleri koordinatörlüğü tarafından belirlenir ve internet sitesi üzerinden duyurulur.

e) Başarılı olan öğrencilerin ders notu M (Muaf) olarak OBİS’e tanımlanır, bu öğrencilerin 5/ı dersleri ders kaydı sırasında ödemiş oldukları uzaktan eğitim ücreti iade edilmez.

f) 5/ı kapsamındaki derslerin sınavlarının planlanmasında, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitimi Yönetmeliği’nin 29’uncu maddesinin 5’inci fıkrasında yer alan “Bir günde aynı sınıfa ait olan ikiden fazla dersin sınavı yapılmaz” hükmü dikkate alınmaz.

Adres :
Aydın Menderes Derslikleri C Blok Zamin Kat.
Merkez Kampüs - Efeler - AYDIN / TÜRKİYE
Telefon :
+90 256 218 20 00 - 3883
Sosyal Medya :
 @aduzem - Takip Et